Jak podłączyć router Netii?

Netia proponuje swoim klientom szeroką ofertę usług – jedną z najpopularniejszych jest niezwykle szybki, a zarazem tani Internet. Klient, który zdecyduje się na współpracę z tą firmą, otrzyma od niej między innymi router. Urządzenie takie jest niezbędne do prawidłowego działania całej sieci, a podłączenie Internetu Netia oraz konfiguracja sprzętu jest wręcz banalnie prosta!

Router firmy Netia - pakiet instalacyjny

Podpisanie umowy na usługi internetowe z firmą Netia (np. przez stronę https://kup-uslugi.pl/) zakłada otrzymanie wszelkich niezbędnych do jej wykonania komponentów. Najważniejszym z nich wszystkich jest router, który odpowiada za działanie sieci. Jak podłączyć router Netia? Z pewnością otrzymasz odpowiednie wskazówki w formie instrukcji montażu oraz konfigurowania urządzenia. Jeśli to jednak nie wystarczy, poniższe porady na pewno będą dla Ciebie pomocne!

Na początku koniecznie sprawdź, czy posiadasz wszystkie komponenty. W pakiecie instalacyjnym powinny znajdować się:

  • router Netia Spot,
  • splitter, czyli rozdzielacz sygnału z mikrofiltrem,
  • kabel telefoniczny,
  • kabel Ethernet,
  • zasilacz,
  • mikrofiltr.

Wygląd wszystkich elementów tego pakietu instalacyjnego możesz poznać na stronie internetowej firmy Netia wraz ze stosownymi podpisami. Brak któregokolwiek z wymienionych przedmiotów może skutecznie uniemożliwić podłączenie się do sieci, zatem niezwłocznie zgłoś to za pośrednictwem infolinii, bądź poprzez formularz kontaktowy Netia Online. Możesz również zakupić brakujący komponent samodzielnie, w salonie stacjonarnym Netia.

Podłączanie routera Netia

Jak podłączyć mobilny router Netia? Każdemu przyda się kilka wskazówek! Przy takiej czynności istotne jest przede wszystkim to, jaki rodzaj linii telefonicznej posiadasz. Jeżeli korzystasz z analogowej linii POTS, czyli takiej, która jest zakończona gniazdkiem telefonicznym, to konieczne jest użycie rozdzielacza sygnału, czyli splittera. Następnym krokiem jest podłączenie go za pomocą kabla aparatu telefonicznego, do portu w rozdzielaczu oznaczonego jako PHONE. Inny port – ten z napisem MODEM, to miejsce, do którego podpina się kabel z gniazda ADSL w routerze. Dalej wystarczy jedynie podłączyć umieszczony w zestawie zasilacz do urządzenia i wpiąć go do najbliższej sieci elektrycznej. Ostatnim już etapem podłączania routera marki Netia, jest włączenie urządzenia za pomocą przycisku ON/OFF. Wówczas zapali się lampka w kolorze czerwonym – zmieni ona kolor na biały już po zakończeniu procesu instalacji.

Sprawa wygląda nieco inaczej w przypadku posiadania cyfrowej linii telefonicznej ISDN, która jest zakończona splitterem. Wówczas nie musisz korzystać ze splittera, a także mikrofiltra załączonego w pakiecie instalacyjnym. Dalsze instrukcje są dokładnie takie same, co w przypadku analogowej linii. W ciągu kliku minut od włączenia urządzenie pobierze niezbędne ustawienia, a dioda na routerze przybierze biały kolor – wtedy będziesz mógł do woli korzystać z wykupionej usługi internetowej.