Jak wybrać dostawcę internetu? Poradnik

Internet to jeden z wynalazków, które raz na zawsze odmieniły nasze życie. Wielu z nas nie wyobraża już sobie codziennego funkcjonowania bez korzystania z jego dobrodziejstw. Znacznie ułatwia nam czynności, które wykonujemy zarówno podczas wypełniania obowiązków zawodowych, jak i w czasie wolnym. Postępujący rozwój technologiczny w dużej mierze opiera się właśnie na nim. W ten sposób dzięki Internetowi możemy pracować niemalże z dowolnego miejsca na ziemi, być w nieustannym kontakcie z przyjaciółmi na całym świecie oraz posiadać dostęp do rozrywki i materiałów edukacyjnych najwyższej jakości. Obecnie na rynku funkcjonuje bardzo wielu dostawców Internetu. Nic więc dziwnego, że zastanawiasz się, jaki Internet do domu będzie najlepszy. Oto kilka podpowiedzi, na co warto zwracać uwagę podczas dokonywania wyboru!

Szybkość i niezawodność kluczem do sukcesu

Najważniejszą kwestią jest porównanie stosunku ceny do jakości i zakresu oferowanych usług. W tym celu warto spokojnie przeanalizować kilka ofert, aby przekonać się, która jest najbardziej dopasowana do potrzeb, a jednocześnie atrakcyjna pod względem finansowym. Jeśli na serfowaniu po sieci spędzasz dużo czasu i przykładowo oglądasz sporo filmów, wybierz Internet o dużej prędkości. Nie ma chyba nic gorszego niż zacinające się podczas odtwarzania multimedia, lub długo wczytujące strony, prawda? Wysoka prędkość Internetu oszczędzi Ci frustracji i niepotrzebnych nerwów. Kolejną kwestią jest stabilność łącza. Płynność i niezawodność działania to coś, co powinno cechować Internet idealny. Częste problemy z brakiem połączenia, które skutkują kilkugodzinnym zatrzymaniem w czasie dostawy Internetu, mogą być wyjątkowo irytujące. Zwłaszcza jeśli pracujesz w domu i jesteś przez to narażony na nieprzyjemności i dodatkowe koszty. W tym przypadku warto również sprawdzić deklarowany czas usuwania usterek i przywracania połączenia z siecią, gdyż jest to cenna informacja, która pomoże w ewentualnym dochodzeniu swoich roszczeń. Uważnie sprawdzaj okres obowiązywania umowy, a także koszty modemu i aktywacji usługi. Różnorodność ofert rynkowych to coś, co nie tylko przyprawia o zawrót głowy, ale i może być dla Ciebie sposobem na uzyskanie ponadprogramowych korzyści. Sporo dostawców Internetu zawiera bowiem w swoich pakietach promocyjne dodatki, na przykład w postaci darmowego dostępu do popularnych platform streamingowych.

Kompleksowa oferta

Godną polecenia ofertą jest ta prezentowana przez Netię. Najszybszy Internet tej firmy osiąga prędkość 1 Gb/s, jednak można zdecydować się także na nieco mniejszą prędkość. Jest to szybkość pobierania 300 Mb/s i wysyłania 50 Mb/s. Netia jako dostawca Internetu posiada w naszym kraju renomę i cieszy się zaufaniem rzeszy wiernych klientów, którzy cenią sobie profesjonalizm i atrakcyjne warunki współpracy. Modem otrzymasz za darmo, a dodatkowo będziesz mógł skorzystać z promocji, która gwarantuje trzy miesiące bezpłatnego Internetu. Jesteś miłośnikiem seriali? To świetnie się składa! Netia umożliwi Ci również wykupienie usługi HBO GO w obniżonej cenie. Szybkość, stabilne łącze i znakomity kontakt z klientem – to wszystko czyni Netię godną polecenia!